Skip to content

Atnaujinta 2024-01-15

 • Kauno lopšelio – darželio „Šilinukas“ vyresnio amžiaus vaikai dalyvauja „Vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projekte“. Projektas prasidėjo gruodžio1 d. ir tęsis iki 2024 m. kovo 2 d.

Vaikai aktyviai dalyvavo pirmojoje treniruotėje – žaidė judriuosius žaidimus, atliko užduotis, sportavo. Ugdytiniai su nekantrumu laukia sekančios treniruotės.

 • Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba, 2023 m. atlikusi planinį patikrinimą, dėl įstaigos…(skaityti toliau)     
 • „Konservuojame rudenį”

Atėjęs auksinis rudenėlis mus visus džiugina ne tik savo spalvomis, bet ir derliumi. Kur pažvelgsi visur spalvos: raudona, geltona, oranžinė, žalia. Rudens vaivorykštė kelia didžiulį vaikų susidomėjimą, skatina atrasti, užuosti, pajusti, grožėtis rudeniu ir jo teikiamomis gėrybėmis, todėl kyla natūralus noras išsaugoti šias spalvingas rudenėlio dovanas, savo atradimais idėjomis pasidalinti su kitais. Taip tarę ir padarėm. Kauno lopšelio-darželis „Šilinukas“ mažieji atradėjai ilgai rinko darželio kieme po augančiais klevu ir ąžuolu lapus, giles ir kitą. Visa tai gražiai sudėliojo vadovaujant mokytojai Renatai ir kūrybiškai  „užkonservavo“ stiklainiuose, kad ilgiau laikytųsi.

 •  2023-10-06 d. mes žaismingai paminėjo  Tarptautinę matematikos dieną  atradimais linksmose matematinėse stotelėse. Buvo organizuotos įvairios smagios ir saugios veiklos, susijusias su matematika. Vaikai darželio kieme surado skaičius, linijas, matematines stoteles. Savo atradimus pritaikė bei įtvirtino sportiniuose žaidimuose su virvutėmis, kamuoliais, kreidelėmis. Veikdami savarankiškai ir drauge  visi patyrėme smagių atradimo akimirkų, bendravimo džiaugsmo.

 • Pasaulinė gyvūnų diena. Spalio 4 d.  minėjome pasaulinę gyvūnų dieną. Visi linksmai  dėliojome įvairius gyvūnėlius iš gamtinės medžiagos. Darbas vyko… (skaityti toliau)
 • SPRENDIMAS
  DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2021 M. SPALIO 19 D. SPRENDIMO NR. T-416 „DĖL VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMO, VYKDYMO IR PRIEŽIŪROS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTAIGOSE, VYKDANČIOSE IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO (2023 m. liepos 18 d. Nr. T-357)
 • Kartu su ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigomis iš Latvijos, Turkijos, Graikijos, Sakartvelo dalyvavome tarptautiniame eTwinning projekte:

-Gyvenimo įgūdžiai vaikams (Life skills for kids)

-Visatos matematika (Mathematics of the Universe)

-Informacinė knyga (Information book)

 • O žinote vaikai, kad ir marginau kiaušinius savo namelyje už miesto, ten kur kiškučiai, voverės mane aplanko. Velykų naktį atsikėliau labai labai anksti, dar iki Saulei patekant, skubėjau visus vaikučius aplankyti, margučiai apdovanoti ir, pasikinkius sniego baltumo kumelaitę, sėdau į vežimaitį, bitučių nulipdytą iš vaško. Kumelaitė buvo pakinkyta neparastai, o iš mėnulio šviesos vadelių! Kai vežimaitis jau buvo prikrautas spalvotų margučių: žalių, raudonų, geltonų, ir margų šūktelėjau savo kumelaitei: na, greituole tu mano, lekiam pas vaikučius, nekantrauju juos mėlynai apdovanoti! Ir štai aš pas jus. ( Šilinuko nuotraukos )
 • Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimai 2023 m. kovo 28 d.   Nr. T-102    ir    Nr. T-103
 • Edukacija „Pasaulį žinot kitaip“

 Vasario 6 d. lopšelyje – darželyje „Šilinukas“ lankėsi pasakų vaikams autorė, „Pažintis su neregio pasauliu“ edukatorė Indrė Gaskaitė., kuri pasaulį žino kitaip – neregio akimis. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su: 

 1. Brailio raštu (iš šio rašto autorė skaitė savo sukurtas pasakas);
 2. Brailio rašto mašinėle;
 3. Kalbančiu spalvų detektoriumi;
 4. Baltąja lazdele;
 5. Monetų ir banknotų matuokliu;
 6. Brailio rašto knygomis.

Svarbiausia vaikai suprato kaip jie gali padėti neregiui sutikti jį gatvėje, autobusų stotelėje. Vaikai suvokė, kad žmonės su regos negalia yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių.    nuotraukos

 • Paukščių globa žiemą 

Vykstant projektų „Mažą lesyklėlę padariau“ mus aplankė ornitologas su edukacija „Paukščių globa žiema“. Ornitologas atsivežė įvairių lesyklėlių, paaiškino kaip teisingai lesinti paukščius. Papasakojo kaip pasidaryti lesyklėles iš kankorėžių, obuolių. Ugdytiniai išmoko „iškepti“ paukšteliams pyragą. Taip pat ornitologas, rodydamas vaizdinę medžiagą, papasakojo mums kur paukščiai skrenda žiemoti. Buvo be galo įdomu ir naudinga. Pilni įspūdžių, patenkinti savo darbo rezultatais visi kartu išnešėme vaišes paukšteliams į kiemą.       nuotraukos

 • Tolerancijos namas

  Lapkričio 16 d. ugdytiniai minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Mokytojos su vaikais aiškinosi žodžio tolerancija reiškia. Taip pat su ugdytiniais kalbėjo apie artimiausią aplinką, kurioje gyvena. Diskutavo ar vaikai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos / netolerancijos atvejus. Šių metų tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms, gyventi kaimynystėje. Tai aptarę vaikai su mokytojais ar tėveliais, dirba STEAM metodą, sukūrė savo tolerancijos namą. Visi kartu sukūrėme „Draugystės miestas“nuotraukos

 • Stiklo edukacija „Pažink save per stiklą

Advento laikotarpiu „Šilinuko“ ugdytiniai gavo nuostabią dovaną – meninę stiklo edukaciją. Mus aplankė Butauskienės stiklo dirbtuvių „Staigmena“ meistrai su programa „Pažink save per stiklą“. Vaizdinių priemonių pagalba vaikai susipažino, iš ko gaminamas stiklas ir kaip gaminami suvenyrai. Vyko komandinės užduotys naudojant meistrų pagamintus suvenyrus. Vaikai skirstė stikliniai gyvūnėliai gali gyventi vandenyje, kurie ant žemės ir kurie skraido danguje. Kiekvienas ugdytinis susikūrė dovaną sau, saugias detales iš stiklo. Bendra veikla suteikė visiems daug džiaugsmo ir neužmirštamų akimirkų įamžintų darbelių.     nuotraukos

 
 

 • Lapkričio 15 d. Kauno lopšelyje/darželyje „Šilinukas“ vyko pažintinė edukacija vaikams. Mus aplankė Afrikinių sraigių ūkis. Edukacijos metu vaikai sužinojo daug įdomaus: kur randasi sraigių akys, kaip kvėpuoja sraigės, kuo jos maitinasi, ar galima sraigę auginti kaip naminį gyvūnėlį ir kokių sąlygų tam reikia. Visi kartu apžiūrėjome sraigių kiaušinėlius, sužinojome, kodėl negalima jų liesti rankomis norint, kad iš jų išsiristų sraigių mažyliai. Drąsiausi vaikai turėjo galimybę sraigę palaikyti rankose. Dar ilgai visi dalinomės įspūdžiais iš šios edukacijos.  nuotraukos
 • Rytą saulelė patekėjo
  Jau visi vaikai suėjo
  Mums visiems labai smagu
  Kai mes esame kartu.
  foto…
 • Bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru gegužės 5 d. 2022 m. Vyturėlio grupėje lankėsi virtuvės šefė Giedrė. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo iš kur atsiranda maistas, kokia jo nauda. Praktinės veiklos metu vaikai patys plovė vaisius ir daržoves, pjaustė juos, gamino kokteilį ir salotas. Vaikams labai patiko edukacinis užsiėmimas. Visi džiaugsmingai skanavo pasigamintą maistą.      foto…
 • Kauno šelio-darželio „Šilinukas“ Vyturėlio grupės ugdytiniai išlaikyti Kėdainių Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos organizuotame konkurse „Žaliasis lėktuvėlis“ . Vaikai su auklėtojomis, draugais ir tėveliais konstravo lėktuvėlius iš antrinių žaliavų. Rusnė su senelių sukonstravo lėktuvo modeliu, kuris buvo išrinktas nugalėtoju. Balandžio mėn. 28 d. 2022 m. lopšelio-darželio „Šilinukas“ vaikus aplankė prizas lėktuvėlis – treniruoklis „Tununukas“. Vaikai „skraidė“ lėktuvėliu-treniruokliu, gavo piloto pažymėjimus, skraidina popierinius lėktuvėlius, piešė, spalvino, fantazavo kur skris tapę pilotais. Nuoširdi šventė pavyko. Buvo linksma ir įdomu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.Dėkojame tėveliams už konkurso idėją, bendradarbiavimą, malonias pažintines akimirkas. Nuotraukoje lėktuvėlis laimėjo. foto.
Skip to content